Portal Beauty

Wielki Przegląd Diet XXI wieku: Dieta 1000 kalorii-wady i zalety

Dieta 1000 kalorii wady i zalety
Czas czytania: 2 minut
Zima była ciepła, a wiosna zaczęła się pięknie. Słońce przygrzewa, nasze kurtki stają się ciężkie i za grube, czas na coś lżejszego i tutaj zaczynają się schody… Nie jedna osoba jest właśnie w fazie odchudzania, a wiele z nich jest na diecie 1000 kalorii. Czy jest ona odpowiednia? Jakie są skutki uboczne tej diety? Plusy i minusy wyliczamy poniżej…

 

Do tej pory nie zauważaliśmy boczków, wystającego brzuszka, podwójnej brody, wszystko było okryte i było ok. Przyszedł czas na lżejsze i cieńsze ciuszki, a tutaj wystaję, tam się kołysze, wszędzie jest za dużo ciała i…klapa. Co, wtedy robimy? Oczywiście szybko szukamy diety takiej, która odchudziłaby nas w parę dni. Oczywiście, znajdzie się taka, jest ich mnóstwo, między innymi jest, to Dieta 1000 kcal.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

To dieta dla osób idealnie zdrowych, które pragną schudnąć parę kilogramów, na pewno nie jest to sposób odżywiania dla dzieci, kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

 

Zasady diety 1000 kcal

Jak sama nazwa mówi, dziennie możemy zjeść 1000 kalorii, należy jeść 5 małych posiłków, zrezygnować należy ze słodyczy, tłuszczy, produktów z białej mąki. Należy również wprowadzić wysiłek fizyczny przynajmniej 30 minut dziennie, takie połączenie gwarantuję utratę masy ciała przynajmniej 1 kg na tydzień. Ważne, jest picie dużej ilości wody, przynajmniej 3 litrów. Woda wypełnia żołądek i przyspiesza trawienie.

 

Zalety diety 1000 kcal

– bardzo szybko przynosi efekty
– produkty wykorzystywane w diecie są dostępne i tanie
– 5 posiłków daje uczucie najedzenia się i nie ma problemu z trawieniem
– możliwość wyboru produktów, które dostarczą wszystkiego, co potrzebuję organizm
– dieta nie jest monotonna

 

Wady diety 1000 kcl

– ciągłe przeliczanie kalorii
– dieta przedłużana może doprowadzić do spowolnienia metabolizmu
– dieta może skończyć się efektem jojo.

 

Dieta nie jest dobra dla kazdego

Dietetyce są zgodni, nie jest to dieta dla bardzo młodych osób, w wieku pokwitania właśnie, wtedy potrzeba jak najwięcej urozmaiconych produktów, które pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Ograniczanie kalorii pozwala na utratę kilogramów, ale jakim kosztem? Ciągłe sprawdzanie kalorii, wszystko trzeba ważyć może, to doprowadzić do frustracji, która się na pewno pogłębi się, gdy nie zauważymy super spadków wagi. A nie okłamujmy się, każdy chce, by jak najszybciej i jak najwięcej schudnąć.

 

Dieta jest polecana na krótki okres, by przygotować organizm do kuracji długoterminowej odchudzającej, która jest bardziej zbilansowana i nie jest tak uboga w kalorie. Jeśli przeciągamy ją w nieskończoność, niestety musimy się liczyć z konsekwencjami, np. wypadnie włosów, rozdwajanie się paznokci, na twarzy pojawiają się wypryski, skóra na ciele może być silnie przesuszona.

Jest mnóstwo zwolenników tej diety, ale najlepiej jest zacząć od większej ilości kalorii np.1500, ale, za to wprowadzić więcej ćwiczeń i na pewno efekty również nas zaskoczą. Po pierwsze nie będziemy głodni, a po drugie dzięki ćwiczeniom nasze ciało będzie gibkie i jędrne.

 

Czy dieta 1000 kcal jest dla mnie?

Dla mnie nie, ponieważ lubię jeść, ale również lubię ruch więc wolę ćwiczyć, jeździć na rowerze i wiem, że i tak schudnę. Liczenie kalorii nie jest dla mnie, bo z matematyką nigdy nie było mi po drodze. Wybór diety jest trudny, ale należy tylko przeanalizować, czy ta dieta akurat jest dla mnie, czy też nie.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Dziecinnie prosta dieta czyli jak odchudzają się w Hoolywood

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Zespół cieśni nadgarstka. Długoletnie pisanie na komputerze jedną z przyczyn

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Źle dobrane obuwie a problemy ze stopami

Redaktor Maria Strugarek Łukasiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!