Portal Beauty

Słynna dieta Dr Pierre’a Dukana

Slynna dieta Dr Pierrea Dukana 1
Czas czytania: 3 minut

Od lat panuje moda na szczupłą figurę, a tematem nr 1 jest – odchudzanie się!
Oczywiście my kobiety jesteśmy ekspertkami od wszystkich diet i suplementów pomagającym nam w walce z otyłością. Każda z nas chce wyglądać szczupło, pięknie a przy tym czuć się pożądaną, kochaną… Gdy jesteśmy szczupłe czujemy ,że możemy wszystko, oczywiście są i tacy co uważają, że puszyści to ludzie weseli, szczęśliwi….

Jednak czy na pewno ich życie usłane jest różami?

Myślę i nawet mam prawo powiedzieć, że NIE! Sama byłam grubą kobietą i oczywiście byłam szczęśliwa i radosna …ale tylko zimą, kiedy ukrywałam swoje wdzięki pod kurtką. Niestety wiosna nie była dla mnie już taka miła a już o lecie wspominać nie chcę . Moje szczęście kończyło się, gdy ciepełko nie pozwalało mi się kryć pod grubą warstwą ciuchów, wiosną i latem mój uśmiech znikał i powracał, gdy tylko pierwsze chłody pozwalały mi znowu założyć okrywające szmatki.

Otyłość to choroba i dlatego trzeba walczyć z nią jak z każdą inną chorobą, na szczęście mamy tyle możliwości a jedną z nich jest…. Dieta Dr. Dukana – dieta białkowa.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Dieta ta podzielona jest na 4 fazy:

I faza uderzeniowa

– polega na jedzeniu tylko protein, co pozwala na szybki spadek wagi. Oczywiście trzeba pić do 2 l wody, aby nie dopuścić do zakwaszenia” organizmu. Woda oczyszcza wspaniale organizm z resztek przemiany materii. Ta faza trwa od 5 do 10 dni, dalsze jej przeciąganie nie ma sensu.

Zalecane produkty:

 • chude mięso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu, wszystko z grilla lub pieczone w
 • piekarniku bez tłuszczu
 • podroby: wątroba, ozór cielęcy lub wołowy
 • wszystkie ryby: tłuste, chude, surowe, pieczone, gotowane, wędzone
 • owoce morza
 • drób: oprócz kaczki
 • chuda szynka, chude wędliny
 • jaja
 • chude produkty nabiałowe
 • kawa, herbata, herbaty ziołowe, ocet winny, zioła, przyprawy. Korniszony, cytryna, sól i musztarda
 • otręby owsiane i pszenne – 2 łyżki na dobę
  Inne produkty niewymienione są zabronione!

II faza naprzemienna

– polega na naprzemiennej kuracji opartej na proteinach połączonych z warzywami oraz na samych proteinach.
Spożywamy zalecane produkty z fazy uderzeniowej oraz wprowadzamy warzywa.

Cykle fazy naprzemiennej mogą być np.:

-5/5 tzn. 5 dni czystych protein i 5 dni protein i warzywa
-3/3 tzn. 3 dni czystych protein i 3 dni protein i warzyw
-1/1 tzn. 1 dzień czystych protein i 1 dzień protein i warzyw

Warzywa dozwolone w 2 fazie naprzemiennej:

– Bakłażan, biała kapusta, boćwina, brokuł, brukselka, cebula, cukinia, cykoria, koper włoski, kalarepa, ogórek, papryka, pieczarka, pomidor, por, rzodkiewka, seler sałata, szparag, szpinak

III faza utrwalająca

– trwa około 10 dni na każdy utracony kilogramW trzeciej fazie należy spożywać proteiny , warzywa z fazy II, jedna porcja owoców (oprócz bananów, winogron, orzechów i suszonych owoców), 2 kromki chleba pełnoziarnistego – dziennie,
Obowiązkowo – jeden dzień w tygodniu czysto proteinowy!

IV faza stabilizacji

– polega na spożywaniu w jednym dniu w tygodniu czystych protein do końca życia. Poza tym jemy przez 6 dni w tygodniu normalny posiłek, zachowując zdrowy nawyk żywieniowy. Przez cały czas spożywamy otręby owsiane – 3 łyżki dziennie.

W tej diecie ważną rolę odgrywają białka, to właśnie one powodują szybkie spalanie tłuszczu, należy jednak pamiętać, że trzeba pić dużo wody. Podczas przyswajania białek, organizm musi wykonać większą pracę i dlatego też spala więcej kalorii, niż np. przy spalaniu tłuszczów. W pierwszej fazie diety może dojść do zaparć, spowodowane jest to brakiem błonnika w diecie.

Na pewno ta diet nie jest dla ludzi młodych oraz dla kobiet w ciąży i karmiących.
To tylko w skrócie opisana dieta Dukana, która, choć jest dość kontrowersyjna w swoim wydaniu to ma tyle zwolenników ,że jak na razie jest najpopularniejszą dietą. Także celebryci wypróbowali tę dietę i to z pięknymi rezultatami, można tutaj wymienić słynną polską Super nianię Dorotę Zawadzką. Cała Polska widziała jak pięknie prezentowała się na parkiecie w ,,Tańcu z Gwiazdami”.

Pamiętajmy jednak, że każda dieta wymaga kontroli lekarskiej, jeśli chorujemy lub w czasie trwania diety poczujemy się źle.

Każda dieta ma swoje wady i zalety, można krytykować … albo być zadowolonym i szczęśliwym z rezultatów.
Najważniejsze to świadome podejście do odchudzania, my ze swojej strony życzymy odchudzającym się sukcesów w dążeniu do szczupłej sylwetki.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zalety i wady diet odchudzających stosowanych w XXI wieku czyli plusy i minusy dla naszego ciała

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Dziecinnie prosta dieta czyli jak odchudzają się w Hoolywood

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Jak pozbyć się haluksów?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!