Portal Beauty

Sex a erotyka, czyli słowo wstępne od Autora

Sex i erotyka
Czas czytania: 4 minut

 

Na początku chciałbym serdecznie przywitać tych wszystkich Państwa, którzy swoją obecność na Feelbeauty.eu rozpoczęli zaglądając m.in. do tej rubryki. Wasza wizyta na portalu, gdzie Wasza potrzeba piękna, uzewnętrzniania go, szukania go w sobie i wokół siebie, gdzie chęć spełnienia swoich wizji i marzeń, znalezienia sposobów realizacji Waszych pragnień…

…potrzeb i zajrzenie do tej rubryki właśnie wskazuje, że Wasza sfera seksualna działa i słowa „seks oraz erotyka” zachęciły także Ciebie do zajrzenia tutaj. Innymi słowy masz potrzeby, które spowodowały, że hasło: Sex i erotyka – zainteresowało Cię.

Potrzeba bycia pożądanym i pragnienie odczuwania pożądania jest jedną z najbardziej pierwotnych w człowieku. Z chwilą, kiedy na jakimś etapie ewolucji, nasz prajaszczur nagle spojrzał na osobnika płci przeciwnej nie w celach tylko prokreacyjnych, ale w bardziej nazwijmy to rekreacyjnych – można powiedzieć, że w ten sposób zamanifestował on, iż znalazł się już na wyższym stopniu ewolucji niż inne ssaki. W tym momencie poczuł, co znaczy mieć potrzeby seksualne.

Pewnie w tym momencie zszedł on właśnie z drzewa, by na ziemi – bardziej bezpiecznej dla tej formy zachowań – dać upust swoim potrzebom seksualnym. Pewnie było to bardziej wciąż działanie instynktowne, bardziej zwierzęce – zachowanie, które dzisiaj raczej opisalibyśmy, jako okazywanie przez samca dominacji w stosunku do samicy swojego gatunku (niestety w tej materii Natura nie była sprawiedliwa). Ale niedługo potem, może po kilku tysiącach lat, (co w skali naszej ziemi jest naprawdę chwilą) kolejny na drabinie ewolucji prajaszczur spojrzał na osobnika płci przeciwnej z zainteresowaniem, a któryś z samców zaczął dotykać samicę nie chwytając ją jak zwykle jedną ręką za grzywę by drugą pomóc sobie w czynnościach seksualnych, zmuszając ją do uległości.

Dzień, w którym samiec człekopodobnych zaczął pokazywać, iż mu zależy na konkretnej samicy, zaczął tworzyć pierwsze zwyczaje godowe, okazał samicy szacunek i po raz pierwszy w historii postanowił liczyć się z jej zdaniem, zaczął zabiegać o nią oraz w ostateczności z licząc się z jej wyborem przytargał za sobą spory kawał upolowanego mamuta podarowując go wybrance – można powiedzieć, iż oto właśnie tego dnia, któryś z naszych licznych prapraprzodków stał się człowiekiem. Od tego momentu zaczął też tworzyć podstawy erotyki. Dzisiaj ten czas datuje się na 35 tysięcy lat przed naszą erą. Na ten okres datuje się wizerunek najstarszej tzw. Wenus z jaskini Hohle Fels odnaleziony niedaleko miejscowości Schelklingen w Niemczech. Figurka ma zaledwie sześć centymetrów wysokości i nieco ponad 30 mm średnicy. Waży 33 gramy. Co oznacza, że jakiś nasz prapraprzodek mógł nosić ten wizerunek jego ideału, pulchnej, piersiastej kobiety idąc na polowanie i będąc daleko od niej.

Jesteśmy ludźmi, dlatego mamy w sobie i to, co zwierzęce i instynktowne (m.in. seksualność) i to, co nas odróżnia od zwierząt (erotyzm). Co dziwniejsze jednak, potrzeba seksualna wcale nie jest najwyższą na drabinie potrzeb. Z powodu braku seksu jeszcze nikt nie umarł. Bez snu, człowiek wytrzyma kilka dni, potem ma już nieodwracalne zmiany w mózgu. Bez picia człowiek wytrzyma kilka dni, z braku wody, dochodzi do odwodnienia i powolnej śmierci. Bez jedzenia, można wytrzymać i półtora miesiąca. W zależności od warunków osobniczych, organizm człowieka „wyłącza” te organa, które uznaje za najmniej zbędne do przetrwania by przetrwać. W końcu bez jedzenia umieramy i wody. Bez seksu człowiek może żyć. Zadajemy sobie jednak pytanie – tylko po cholerę!? No właśnie…

Kiedy można wspaniale żyć mogąc korzystać z uroków seksualności podróżując po krainie Erosa.

Seks zawsze był elementem erotyzmu, jednym z wielu, ale nie jedynym. To, co nas odróżnia od zwierząt, to podporządkowanie naszych zachowań seksualnych umysłowi i naszej woli. Człowiek zdrowy psychicznie i fizycznie panuje nad swoją seksualnością, jest w stanie ją kontrolować i podporządkować swoim celom.

Jeśli traci nad nią kontrolę oznacza to, iż zaistniała jakaś przyczyna, która wprowadziła w funkcjonowanie człowieka patologię i doprowadza tę sferę życia człowieka do dysfunkcji. Tym, co nas odróżnia od zwierząt jest także to, iż jako ludzie posiadamy życie erotyczne, które powoduje, że nasza seksualność staje się znakiem naszych uczuć wyższych. Dzięki erotyzmowi seksualność jest wyrazem naszych emocji, stanu naszego ducha wyrażającego emocje do innych ludzi. W szczególności zaś erotyzm wyraża wszystkie formy miłości, te widzialne, odczuwalne, okazywane przez ludzi kochających się, czujących do siebie nić sympatii i pożądania. Erotyzm jest też językiem, formą komunikacji między ludźmi – sposobem przemawiania do siebie poprzez zmysły, pragnienia oraz mowę ciała. Im emocje między ludźmi są dojrzalsze, mocniejsze i trwalsze, erotyzm pozwala wznosić się kochającym ludziom na coraz wyższe poziomy odczuwania wiążących ich ze sobą uczuć i emocji.

Niestety żyjemy w czasach, gdzie z różnych powodów świat erotyki stał się dla nas o ironio bardzo zagmatwany. Wiele rzeczy wiązanych z erotyzmem, de facto mało ma z nim wspólnego. Wiele zachowań, treści, spraw otrzymało przydomek „erotyczny” a po bliższym przyjrzeniu wcale erotycznym nie jest. Poproszony, więc przez Zespół Feelbeauty o to, bym tutaj pisał o tym, co dotyczy tych dwóch sfer ludzkiego życia – seksualności i erotyzmu, zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych nie tylko by zadawali tu pytania, ale również by dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz opiniami. Ze swojej strony zapraszam do zagłębienia się wraz ze mną w Świat Erosa, miłości zmysłowej, pożądania, pragnień i marzeń, rzeczywistości dotykającej nas głęboko za pośrednictwem zmysłów, gdzie mamy szansę zagłębić w się w rzeczywistość zmysłowych tajemnic.
Gdy mu się bliżej przyjrzymy, mam nadzieję, że wciąż pozostanie tajemniczą krainą, ale już bardziej zrozumiałą dla nas. Zapraszam do bliższego przyjrzenia się tej krainie zmysłów, odkrywania świata tajemnic mało znanych, poczucia nieznanych zapachów, języka gestów, zachowań, komunikowania się poprzez mowę ciała, pieszczoty, gesty i całą gamę przeróżnych doznań. Jako Autor tego działu serdecznie zapraszam na wyprawę w świat pożądania i zmysłów – krainę Erosa.

Glosator

12.02.2010 Życie

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Mężczyzna a Facet… wielka różnica!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Internetowy facet czyli catfish w męskim wydaniu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Twój instynkt Mężczyzno nie jest dla mnie usprawiedliwieniem!

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!