Portal Beauty

Manikur hybrydowy – nowa rewolucja w makijażu paznokci?

Manikur hybrydowy
Czas czytania: 2 minut

Tego lata, nasze paznokcie mają razić kolorem i być przewodnim elementem naszego wyglądu. Lakiery, jakie możemy kupić są nie tylko kolorowe, ale również pięknie pachną. Wieczorem, gdy mamy troszkę wolnego czasu malujemy paznokcie, są wtedy piękne i lśniące…ale rzeczywistość jest okrutna wracamy do zmywania naczyń, do prania ręcznego i do wszystkich obowiązków domowych, po paru godzinach …

Aż szkoda mówić…nasze paznokcie wyglądają jakbyśmy orały pole! Na kosmetycznym rynku jest bardzo wiele kosmetyków i zabiegów, które chronią i pielęgnują paznokcie. Żele, akryle, tipsy to wybór dla każdej kobiety, ale ani na moment rynek kosmetyczny nie ustaje w poszukiwaniu kosmetyków, które są jak najbardziej przyjazne dla naszych paznokci. Ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najnowszy – Manicure Hybrydowy. Ma właściwości lakieru i żelu, jest mniej czasochłonny i jak zapewnia producent nie niszczy tak płytki paznokci. Lakier utrzymuje się około 3 tygodni, jest odporny na zmywacz do paznokci.

Jak się go przygotowuje?

– Kosmetyczka przygotowuje paznokcie tz. opiłowuje, wycina skórki, poleruje paznokcie
– Następnie nakłada bazę, kolor właściwy i na koniec utrwalacz oczywiście wszystkie bazy są utrwalane w lampie UV
– Po około 3 tygodniach, lakier może usunąć tylko kosmetyczka, na paznokcie nakłada waciki nasączone specjalnym płynem i po 15 minutach, zmywa go.
– Cały zabieg nakładania lakieru trwa około 50 minut

Zalety, jakie posiada ten manicure na pewno oczaruje nie jedną kobietę, ale pamiętajmy, że wszystko, co ma zalety, posiada również wady!

Choć producent zapewnia, że przez okres trzech tygodni lakier będzie lśni na naszych paznokciach i nie odpryśnie, oczywiście można to nazwać mrzonką. Po roku od wprowadzenia go na nasz rynek okazuję się, że u nie każdej kobiety ten lakier się trzyma. Jedną z przyczyn jest naturalne natłuszczenie płytki paznokcia, czym bardziej jest tłusta tym jest gorzej. Lakier nie trzyma się i odpryskuje.

Druga przyczyna jest dość prosta, lakier ma właściwości lakieru i żelu, a więc paznokieć nie ma szans na ,,oddychanie,,. Po ściągnięciu lakieru paznokcie są kruche i szybko się rozdwajają. Potrzeba kilku miesięcy, by płytka paznokcia się zregenerowała. Wniosek jest jeden, jeśli masz zdrowe, twarde paznokcie taki manicure nie powinien ci zaszkodzić, jeśli masz kruche i łamliwe raczej pozostań przy starym, le bardziej bezpiecznym malowaniu paznokci, choć krótkotrwałym!

No cóż, my kobiety wybieramy zawsze to co nas zdobi a nie to co jest zdrowe, każda z nas choć przez moment chce poczuć się piękną, zadbaną kobietą!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Depresja. Choroba, która odbiera życie…

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Czym jest Pilates tak modny od lat?

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Dziecinnie prosta dieta czyli jak odchudzają się w Hoolywood

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!