Portal Beauty

Makijaż permamentny

permamentny
Czas czytania: < 1 minuta

Najbardziej popularny zabieg w medycznie estetycznej. Polega on na wprowadzeniu barwnika za pomocą specjalnego urządzenia w okolice ust, oczu lub brwi, który utrzymuje się od 3 do 5 lat. W trakcie tego czasu kolor zanika. Która z nas nie chciałaby mieć pewność wychodząc z domu z makijażem, że zostanie on na twarzy przez cały dzień?

Co powinniśmy wiedzieć o tej metodzie?

1. Najważniejsza jest konsultacja, na której dowiadujemy się, jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego, określamy, w jaki sposób chcielibyśmy mieć wykonany uwzględniając nasza indywidualną urodę oraz dobranie odpowiednich odcieni barwników.

2. Czy odczuwamy ból podczas zabiegu? Często stosowany jest krem znieczulający dla podniesienia komfortu podczas zabiegu. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji i progu odczuwania bólu. Większość osób znosi bardzo dobrze przebieg wprowadzania barwnika.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

3. Pierwsze wrażenie po wykonaniu makijażu daje uczucie zbyt dużego kontrastu i przerysowania. Ten efekt znika po kilku godzinach. Barwnik po kilku dniach traci swoją barwę do 60% i po 2 do 3 tygodni zalecane jest uzupełnienie koloru i ponowne nałożenie go co jest już z góry wliczone w cenne zabiegu.

4. Sam zabieg trwa około 1 h i jest uzależniony od miejsca makijażu.

5. Intensywność makijażu uzależniona jest od naszej karnacji, rodzaju skóry. Pamiętajmy, że zbyt przerysowany makijaż zwłaszcza w świetle dziennym daje bardzo sztuczny efekt a dorysowanie makijażu okazjonalnie zabierze nam parę minut.

6. Przeciwwskazania do makijażu to różnego rodzaju choroby skóry, cukrzyca, ciąża i terapia lekami zawierającymi sterydy.

Ceny są uzależnione od miejsca i ilości barwnika użytego podczas zabiegu.
Decydując się na makijaż permanentny pamiętajmy by pochopnie nie wybierać gabinetu i osoby, która nam go zrobi. Efekt będziesz nosić długi czas…

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Kilka ciekawostek anatomicznych

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Jak pozbyć się haluksów?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wiosna początkiem koszmaru dla alergików. Rodzaje alergii i ich przyczyny.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!