Portal Beauty

Kosmetyczne zabiegi przed wielkim wyjściem. Zaplanuj już dziś!

Kosmetyczne zabiegi
Czas czytania: 3 minut

 

Kiedy już zaplanowałaś zabiegi medycyny estetycznej lub kiedy w ogóle ich nie potrzebujesz stajesz przed pytaniem jaki makijaż, kolor paznokci a może sztuczne rzęsy dla pięknego dopełnienia całości. Kiedy je zaplanować? Czy czekać na poświąteczny czas? Wykonać samej czy może jednak zaufać kosmetyczce?

Czego potrzebujemy na wielkie wyjście?

Piękny strój już wisi w szafie a ciało jest po serii zabiegów medycyny estetycznej, ale co jeszcze zrobić?

1. Paznokcie

– większość z pań decyduje się na pomoc dobrej kosmetyczki, która zastosuje pielęgnacyjne działania jak i dopieści wygląd samych paznokci wedle życzenia klientki.
Ważne, by nie planować niczego na ostatni dzień przed wyjściem, bo może się okazać, że nie dostaniem terminu. Dlatego warto wcześniej zamówić sobie wizytę i spokojnie oddać się w ręce profesjonalistki.

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

 

2. Rzęsy

– sztuczne, które są doklejane albo w paseczkach, kępkach i są dostępne w każdej drogerii z dokładną instrukcją oraz klejem. Dla mniej wprawnych i chcących cieszyć się powabnym spojrzeniem dłużej niż jedno wyjście polecam doczepianie rzęs metodą jeden na jeden. Niestety musimy poświęcić średnio dwie godziny, by położyć się u specjalistki na taki zabieg. Poleci ona po dokładnym spojrzeniu na nasze rzęsy metodę oraz długość, grubość i rodzaj rzęs. Spotkałam się niedawno w jednym z warszawskich gabinetów z rzęsami, które są wspaniałą alternatywą dla kobiet niemających zbyt gęstych swoich naturalnych rzęs, a mianowicie z rzęsami tzw. V, czyli jedna rzęsa rozchodząca się w dwie. Zabiegowi możesz poddać się już przed świętami i na noc sylwestrową nadal będziesz cieszyć się powłóczystym spojrzeniem. Rzęsy są dostępne w różnych wielkościach co daje szerokie pole do popisu i spełnienie życzenia klientki. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni, po których jeśli nadal chcesz mieć ładne efekty wizualne musisz poddać się dopełnieniu, ponieważ mogą się przerzedzać wraz z naturalnym wypadaniem naszych rzęs.

 

3. Makijaż

– zrób sama, ale jeśli nie masz wprawy polecam skorzystanie z usług kosmetyczki. Termin najlepiej zrobić już teraz by mieć pewność, że 31.12 będziesz miała niecodzienny makijaż. Panie, które są specjalistkami i mają doświadczenie w używaniu kolorowych kosmetyków zalecam pomyśleć, jaki ten wieczorny makijaż ma wyglądać. W sklepach jest dostępna cała gama kosmetyków, które najlepiej przetestować na sobie długo przed Sylwestrem dla pewności, że nie będzie żadnych reakcji alergicznych, które mogą silnie podrażnić skórę twarzy i oczy.
Kosmetyki kolorowe to przede wszystkim dobry podkład, który będzie podstawą naszego makijażu, nie może tworzyć efektu maski ani spływać i silnie brudzić nasz strój oraz przy sylwestrowych uściskach nie pozostawiać śladu na innych uczestnikach zabawy. Polecam kosmetyki, które utrwalają makijaż, które są dostępne pod różnymi postaciami. Najlepiej popytać swoich koleżanek, które mają zawsze dobry makijaż. Na pewno doradzą i wskażą odpowiedni specyfik, by nie kupować czegoś czego nie znamy w ciemno. Bardzo dobrym pomysłem są bazy pod makijaż a dokładniej pod cienie, pod podkład, które idealnie scalają kosmetyki nie pozwalając im na spłyniecie, rozmazanie czy też zmianę koloru po kilku godzinach zabawy. Dobrze dobrane kosmetyki mamy zmyć rano, kiedy wrócimy z szalonej nocy, a one pozostają w stanie nietkniętym.

 

4. Fryzura

– bez dobrze ułożonych włosów nie ma dla nas kobiet wyjścia z domu a co dopiero na Sylwestra. Tutaj jak w przypadku makijażu polecamy albo skorzystanie z profesjonalnego fryzjera, który wyczaruje nam na głowie coś niesamowitego okraszonego mieniącymi się drobinkami albo zaufanie sobie samej. Termin u fryzjera co bardziej zapobiegliwe panie robią już teraz i bardzo mądrze, bo mając jedną wielką sprawę z głowy (czytaj fryzurę) możemy dopieścić inne pozostałe szczegóły.

 

5. Pedicure

– czyli zadbanie o stopy i paznokcie. Niestety jeszcze spotyka się tzw. Sezonowe dbanie o pewne części ciała. Zimowe ubranie automatycznie zakrawa wiele a buty, które nosimy, nie ukazują stanu stóp. Dbajmy o nie nie tylko z chwilą, kiedy wskakujemy w odkryte obuwie, ale cały rok. Sylwester to moment, kiedy przepraszamy się z pięknymi sandałkami, które odkrywają czasem zaniedbane części stóp. Regularne zabiegi pedicure dadzą nam pewność, że nasze stopy równie jak twarz, fryzura i strój będą przyciągać uwagę.
Dobrze zaplanowany czas to relaks przed wielkim wyjściem. Przygotowania wcale nie muszą nas stresować i robić zamieszanie. Planuj i dodaj tym samym samej sobie luksus relaksu.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz 

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Manikur hybrydowy – nowa rewolucja w makijażu paznokci?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Borelioza-rozpoznanie, objawy i leczenie. Sezon na kleszcze i choroby odkleszczowe rozpoczęty

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Wielki Przegląd Diet XXI wieku: Dieta bezglutenowa- prawda czy fałsz?

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!