Portal Beauty

Jak dbać o własne zdrowie?

zdrowie
Czas czytania: 2 minut

 

Dbanie o własne zdrowie jest przejawem wysokiej świadomości. Dotyczy to  zagrożeń występujących w naszym bezpośrednim otoczeniu i ich negatywny wpływ na nasz organizm. Osoby, które chcą utrzymywać przez długie lata znakomitą kondycję, prócz zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych powinny wykonywać regularnie badania profilaktyczne oraz konsultować się z lekarzem specjalistą.

 

Takie zadania można oczywiście wykonywać, korzystając z publicznej lub prywatnej opieki medycznej. Jednak przy prywatnym ubezpieczeniu można zadbać o swoje zdrowie w komfortowy sposób. Czy warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu siebie i swojej rodziny?

 

Jak zadbać o zdrowie?

Prowadzenie zdrowego stylu życia dla każdej osoby niezależnie od wieku i płci jest korzystne. Zbilansowana dieta bogata w witaminy i mikroelementy dostarcza do organizmu najważniejsze składniki sprzyjające wzmacnianiu odporności. Oprócz tego zaleca się aktywność fizyczną bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Nawet seniorzy mogą wykonywać proste ćwiczenia czy spacerować, żeby wspomóc działanie wszystkich najważniejszych funkcji organizmu.

Dbanie o zdrowie wymaga także wykonywania okresowych badań laboratoryjnych oraz konsultowania ich wyników z lekarzem pierwszego kontaktu. Dzięki temu można szybciej wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości i trafnie zdiagnozować chorobę we wczesnym jej stadium rozwoju. Niestety problemy polskiej służby zdrowia powodują, że dostępność konsultacji lekarskich jest mocno ograniczona.

Jeśli mamy czekać np. 6 miesięcy na wizytę u specjalisty, to albo z niej zrezygnujemy, albo też udamy się do gabinetu prywatnego, o ile mamy odpowiednie środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia prywatnego. Chcąc uniezależnić się od publicznych przychodni i szpitali, można wykupić ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez wiele firm. Co daje takie ubezpieczenie?

 

Pełnia zdrowia dla każdego

Prywatne, indywidualne lub rodzinne ubezpieczenie zdrowotne umożliwia korzystanie z kompleksowego programu opieki medycznej. Opieka ta dotyczy nie tylko możliwości korzystania ze specjalistycznych konsultacji lekarskich w ramach jednej, stosunkowo niskiej składki medycznej, lecz także z badań diagnostycznych i diagnostyki obrazowej.

Zapewniamy sobie więc za pośrednictwem ubezpieczenia zdrowotnego możliwość dbania o profilaktykę zdrowotną, która wspomoże nasze starania o uzyskanie jak najlepszej kondycji zdrowotnej i o przeciwdziałanie poważnym schorzeniom. Ubezpieczenie zdrowotne daje dostęp do zabiegów lekarskich, ambulatoryjnych i pielęgniarskich w renomowanych centrach medycznych bez potrzeby oczekiwania na nie w długich kolejkach w szpitalach i przychodniach lekarskich

Redaktor Maria Strugarek Łukasiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zespół cieśni nadgarstka. Długoletnie pisanie na komputerze jedną z przyczyn

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Bulimia- wilczy głód!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Źle dobrane obuwie a problemy ze stopami

Redaktor Maria Strugarek Łukasiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!