Portal Beauty

Jak dbać o własne zdrowie?

zdrowie
Czas czytania: 2 minut

 

Dbanie o własne zdrowie jest przejawem wysokiej świadomości. Dotyczy to  zagrożeń występujących w naszym bezpośrednim otoczeniu i ich negatywny wpływ na nasz organizm. Osoby, które chcą utrzymywać przez długie lata znakomitą kondycję, prócz zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych powinny wykonywać regularnie badania profilaktyczne oraz konsultować się z lekarzem specjalistą.

 

Takie zadania można oczywiście wykonywać, korzystając z publicznej lub prywatnej opieki medycznej. Jednak przy prywatnym ubezpieczeniu można zadbać o swoje zdrowie w komfortowy sposób. Czy warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu siebie i swojej rodziny?

 

Jak zadbać o zdrowie?

Prowadzenie zdrowego stylu życia dla każdej osoby niezależnie od wieku i płci jest korzystne. Zbilansowana dieta bogata w witaminy i mikroelementy dostarcza do organizmu najważniejsze składniki sprzyjające wzmacnianiu odporności. Oprócz tego zaleca się aktywność fizyczną bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Nawet seniorzy mogą wykonywać proste ćwiczenia czy spacerować, żeby wspomóc działanie wszystkich najważniejszych funkcji organizmu.

Dbanie o zdrowie wymaga także wykonywania okresowych badań laboratoryjnych oraz konsultowania ich wyników z lekarzem pierwszego kontaktu. Dzięki temu można szybciej wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości i trafnie zdiagnozować chorobę we wczesnym jej stadium rozwoju. Niestety problemy polskiej służby zdrowia powodują, że dostępność konsultacji lekarskich jest mocno ograniczona.

Jeśli mamy czekać np. 6 miesięcy na wizytę u specjalisty, to albo z niej zrezygnujemy, albo też udamy się do gabinetu prywatnego, o ile mamy odpowiednie środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia prywatnego. Chcąc uniezależnić się od publicznych przychodni i szpitali, można wykupić ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez wiele firm. Co daje takie ubezpieczenie?

 

Pełnia zdrowia dla każdego

Prywatne, indywidualne lub rodzinne ubezpieczenie zdrowotne umożliwia korzystanie z kompleksowego programu opieki medycznej. Opieka ta dotyczy nie tylko możliwości korzystania ze specjalistycznych konsultacji lekarskich w ramach jednej, stosunkowo niskiej składki medycznej, lecz także z badań diagnostycznych i diagnostyki obrazowej.

Zapewniamy sobie więc za pośrednictwem ubezpieczenia zdrowotnego możliwość dbania o profilaktykę zdrowotną, która wspomoże nasze starania o uzyskanie jak najlepszej kondycji zdrowotnej i o przeciwdziałanie poważnym schorzeniom. Ubezpieczenie zdrowotne daje dostęp do zabiegów lekarskich, ambulatoryjnych i pielęgniarskich w renomowanych centrach medycznych bez potrzeby oczekiwania na nie w długich kolejkach w szpitalach i przychodniach lekarskich

Redaktor Maria Strugarek Łukasiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Najważniejsze informacje o wirusie Ebola (EVD) gorączce krwotocznej

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Bulimia- wilczy głód!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Przepuklina pępkowa. Przyczyny, objawy i leczenie operacyjne

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!