Portal Beauty

Dziecinnie prosta dieta czyli jak odchudzają się w Hoolywood

dieta czyli jak odchudzaja sie w Hoolywood
Czas czytania: 2 minut

Czy odchudzanie jest rzeczywiście dziecinnie proste?

Każdy dietetyk powiedziałby, że odchudzanie to długa droga do szczupłej sylwetki, ale za to bez efektu jo-jo. Jest to prawda, ale my kobiety chcemy wyglądać pięknie, szczupło nie czekając aż tak długo na efekty…..

Wiosna to pora roku, kiedy w końcu po długiej zimie można ściągnąć płaszcze, kurki i właśnie tutaj zaczyna się problem. Tak już jest, że zimą więcej siedzimy w domu, objadając się chipsami, orzeszkami, ciastami, rozgrzewając się czerwonym winkiem. I właśnie, nie wiedząc, dlaczego właśnie wiosną zauważamy swoje fałdki, okrąglejsze biodra i uda.

Co robimy ? Oczywiście odchudzamy się !

Szybko wertujemy prasę, zaglądamy do internetu szukając właściwej diety. Jest ich multum, szybko wybieramy dietkę …i po paru dniach fiasko, zapał się skończył.

Wiadomo każda dieta wymaga przygotowywania posiłków dla siebie i osobno dla rodziny i właśnie to nas powala, nasze postanowienia idą w niepamięć, bo jak nie posmakować goloneczki, pierożków, gdy inni smacznie zajadają.
Jesteśmy kobietami a więc co nas nie zabije to nas wzmocni! … I dlatego pewna amerykańska trenerka wymyśliła Dietę słoiczkową – Baby Food Diet

„Uzewnętrznij swoje piękno świadomie”

Anna Jaskiewicz

Hollywood to miasto filmowców, gwiazd, ale i kultu szczupłej sylwetki. Właśnie tam trenerka amerykańskich gwiazd postawiła sobie za cel wymyślić dietę, której przygotowanie nie zajmie dużo czasu. Wymyśliła i przetestowała ją na swoich klientkach, z pozytywnym rezultatem. Oczywiście amerykanki oszalały na punkcie tej diety, w Europie też robi zawrotną karierę.

Na czym polega?

Na jedzeniu posiłków dla małych dzieci, prosto ze słoiczków!

Dzisiejsze kobiety mają wiele obowiązków: gotowanie, opieka nad dziećmi, praca, więc stosowanie diety słoiczkowej jest super wyjściem, przy jednoczesnym gotowaniu dla rodziny. I już nie trzeba osobno przygotowywać dla siebie posiłków.

Posiłki ze słoiczków mają na etykiecie oznaczona wartość kaloryczną, więc wiemy ile zjadamy w ciągu dnia kalorii. Warto wybierać jedzenie dla dzieci powyżej roku, są bardziej zbliżone składnikami dla dorosłych i konsystencja nie jest tak zmiksowana, jak dla malutkich dzieci.

Oczywiście duża zawartość węglowodanów a znikoma zawartość białka, nie jest dobra przy odchudzaniu. Brak błonnika powoduje, że po zjedzeniu szybko poczujemy się głodni. Należałoby również połączyć jedzenie słoiczkowe i jedzeniem surowych warzyw i owoców, ale również mięsa z np. z kurczaka.

Dieta słoiczkowa ma parę wersji, jedna z nich jest jedzenie 14 słoiczków dziennie, następna proponuje 10 słoiczków plus normalny obiad niskokaloryczny. Najbardziej racjonalne wyjście to jedzenie głównych dwóch posiłków i do tego 3 słoiczki.

Co obiecuje nam dieta słoiczkowa ? Spadek wagi nawet do 5 kg w tydzień !

Wady diety słoiczkowej:

– Duża zawartość węglowodanów, mała zawartość białek
– Brak błonnika
– Jedzenie rozdrobnione, a więc mała przyjemność spożywania posiłków
– Dieta grozi anemią, ,,rozchwianiem,, metabolizmu
– Efekt jo-jo po ukończeniu diety, jeśli wracamy do starych zasad spożywania pokarmów
– Jedzenie ze słoiczków połykamy, nie gryziemy dlatego szybko jesteśmy głodni
– Trzeba zwracać uwagę na deserki, soczki tam kalorii jest bardzo wiele!
– Dieta słoiczkowa to kosztowna dieta, dzienne spożycie może nas kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Zalety diety słoiczkowej:

– Szybka utrata wagi dzięki niskokalorycznemu jedzeniu
– Dieta wygodna, nie trzeba przygotowywać posiłków
– Jedzenie w słoiczkach jest przygotowywane z najlepszych warzyw i owoców, nie zawierają soli
– Ważne jest to, że jemy częściej i malutko !

Czy warto zastosować tę dietę ? Na to niech odpowie sobie każda z nas, bo tylko my wiemy, czy warto, czy też nie !

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Zalety i wady diet odchudzających stosowanych w XXI wieku czyli plusy i minusy dla naszego ciała

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Lęk przed wszystkim – to fobia!

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Gronkowiec złocisty (MRSA) Staphylococcus drogi zarażenia, objawy, leczenie oraz profilaktyka

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!