Portal Beauty

Twój instynkt Mężczyzno nie jest dla mnie usprawiedliwieniem!

Twoj instynkt Mezczyzno nie jest dla mnie usprawiedliwieniem
Czas czytania: 2 minut

Instynkt mężczyzny to zdolność do wykonywania ciągu zachowań napędzanych przez popędy i sterowanych przez odpowiednie bodźce zewnętrzne. W języku potocznym – zachowania niewynikające ze świadomych i racjonalnych decyzji. Taka to teoria… Jak jest w rzeczywistości? Kobieta posiada intuicję a mężczyzna instynkt…

Pomimo tytułu muszę Was Mężczyźni troszkę usprawiedliwić. Niestety Kobieta i Mężczyzna to dwa tak odległe bieguny, które czasem spotykając się, przyciągają… Nie postawiłabym na szali swojej głowy, by rzec, że to dla nas Kobiet takie szczęście… chyba że same jej dla Was nie stracimy.

 

Schemat działania faceta

Na wstępie przybliżę Kobietom mały, ale jak ważny schemat działania Mężczyzny. Proszę, nie odczytujcie tego jako stawanie po stronie naszego „wroga”, ale bardziej jako małą instrukcję obsługi. Mądrze wykorzystana będzie przydatna, by w pełni cieszyć się z obcowania z jakże znanym nam, a zarazem wciąż obcym obiektem naszych westchnień.

 

Stan nieważkości, czyli kiedy męski mózg zaczyna szaleć

Każda Kobietka wie, jak Mężczyzna potrafi w jednej chwili, zaplątać się w rozmowie z nami patrząc nam w oczy… Nie oceniajmy takiego osobnika po jego zachowaniu. Jego zakłopotanie, wzrok biegający wciąż wokół naszego biustu, tali i pupy nie jest niczym innym jak wprowadzeniem mózgu Mężczyzny w stan błogostanu. Cóż przyczyna jest bardzo prozaiczna i nie działa to tak romantycznie, jak u Kobiety.

Kiedy mózg Mężczyzny zaczyna odbierać bodźce wzrokowe, które są dla niego tak intensywne, jego zachowanie nagle się zmienia. Natura szaleje i wzrasta wydzielanie testosteronu oraz dopaminy, która daje poczucie euforii. Większość z nich dostaje na nasz widok drżenia rąk, poci się, a co wrażliwsi zapominają, jak mają na imię… plotą co im ślina na język przyniesie byle by tylko zwrócić uwagę na siebie.

Najgorszym, acz z drugiej strony dla nas Kobiet miłym widokiem jest całkowita Twoja bezradność Mężczyzno. Nie miłą sytuacją jest dla nas,  kiedy podobasz nam się i mamy ochotę Cię poznać… a Ty ze strachu nie potrafisz podejść i zrobić pierwszego kroku w naszą stronę, poprosić o numer telefonu…i pozwalasz nam odejść! Na wstępie dokonujecie sami między sobą selekcji. Słabsi i mniej odważni na przedbiegach są już eliminowani przez samych siebie.

 

Kto mam pozostaje?

Niestety nie oznacza to dla Kobiet, że na polu działania pozostają Ci właściwi. Odważniejsi tak, ale czy odpowiedni? Tu małe pocieszenie dla tych, którzy nie mają takiej siły przebicia i pewności siebie… w naszej pamięci pozostanie wyraźny Twój obraz i nas zaintrygujesz, jeśli odważysz się, chociaż na piękny uśmiech czy dłuższe spojrzenie.

Kochane Panie nie tylko wiosna i wakacyjny czas sprzyja znalezieniu odpowiedniego mężczyzny, więc do działania. Uwodzimy w każdej sytuacji i o każdej porze dnia, przecież to takie przyjemne dla obu stron. Nie mam na myśli wodzenie na pokuszenie, kogo popadnie.

 

Zazdrość

Pamiętajmy jednak o tym, że pojawia się tu mała kwestia zazdrości… Uwodzisz Mężczyznę być może innej Kobiety…pamiętaj, że i Twojego inna będzie uwodzić! To samo drodzy moi Panowie tyczy się i Was. Wodzisz na pokuszenie, ale pamiętaj, że i Twoja Kobieta jest kuszona…

Nie zasłaniaj się ciągle hormonami, nieraz wystarczy wziąć głęboki oddech, by nie narobić sobie kłopotów.
Kobiety również są wzrokowcami i mogę pokusić się o stwierdzenie, że nawet większymi i wnikliwszymi niż Mężczyźni. U panów hormony biorą górę a u pań …hmm tu pozostawię chwilowo temat otwarty…

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

 

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Więzienie na życzenie, czyli marzenia o miłości

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Internetowy facet czyli catfish w męskim wydaniu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Kochanie… punkt G nie istnieje !

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!