Portal Beauty

Mężczyzna a Facet… wielka różnica!

Mezczyzna a Facet..
Czas czytania: 3 minut

Dziś Panowie po usłyszeniu wielu historii z życia moich Koleżanek, Sąsiadek, Znajomych… i swojego dostarczę Wam troszkę istotnych informacji na Wasz temat. Ten, którego urażę, będzie tylko Facetem, ponieważ prawdziwy Mężczyzna potrafi słuchać i traktować Kobiety z szacunkiem i godnością nawet pod presją cierpkich słów wie, że to nie jego dotyczą, ale tego zwykłego Faceta.

 

Po paru latach przyglądania się Wam i często stykania z Facetami i Mężczyznami potrafię powiedzieć, kim jest Pan obok mnie.

Spytacie skąd pomysł na taki podział Panów. Kochani z życia !!! Kilka lat temu, poznając Glosatora, który pisząc na swoim Blogu, dostarczył mi niezwykle ciekawego materiału do przemyśleń. Wtedy jeszcze nie segregowałam Panów na takie dwie kategorie. Byli dla mnie albo dobrzy, albo źli… Na pewno mój podział Panów na Facetów i Mężczyzn jest według moich poglądów, jakimi kieruję się sama w życiu. By nikomu nigdy nie zrobić krzywdy, by szanować drugą osobę pomimo okoliczności i różnych sztucznych podziałów.

W tym miejscu chylę czoła w stronę Glosatora, który do dziś mi uświadamia, dlaczego taka segregacja powstała. Na początku byłam sama zbulwersowana, jak można dokonać takiej klasyfikacji, nie znając czasem dobrze człowieka (czytaj… Pana) ? Z czasem zrozumiałam, że to Wy sami Panowie klasyfikujecie się do danej grupy. Tak wiem, każdy Pan czytający to chciałby należeć do Mężczyzn… niestety czasem to nie zależy od Was.

 

Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma grupami Panów?

Pierwsza zasadnicza różnica to Mężczyznę poznajemy po jego wrodzonej klasie, którą nie wynosi się z domu, ale z nią rodzi. Ta jak ważna cecha jest niestety tak rzadko spotykana… ale pocieszę Was, że istnieje! Mam w swoim otoczeniu wielu prawdziwych Mężczyzn i tylko można ich Kobietom pozazdrościć tego szczęścia.

Druga różnica to styl bycia i zachowania w stosunku do Kobiet. Nie tylko na początku znajomości, kiedy to pokazujecie się nam z jak najlepszej strony, która tak naprawdę w większości przypadków nie istnieje…zwykły Facet daje Kobiecie tylko iluzje siebie, a nie prawdziwe oblicze. Tutaj kochani Panowie czas szybko weryfikuje Facetów, którzy powinni być w tym momencie pogonieni, gdzie pieprz rośnie… by żadnej Kobiecie krzywdy nie zrobić !

Następna sprawa to zasady ! Czy któryś z Panów w dzisiejszych czasach wie, co to są zasady i kręgosłup moralny ? Te dwie kwestie łączą się, dając obraz Mężczyzny stojącego twardo na ziemi. Ma on zasady i jest im wierny. Jest oparciem dla swojej Kobiety i Rodziny. Nie jest to osoba, która łamie słowo. Nie jest to Pan, który lata z kwiatka na kwiatek… rozpylając swoje trujące feromony…

To Mężczyzna dający Kobiecie siłę trwania przy nim zawsze i wszędzie. To ktoś, komu Kobieta powierzy swoje życie i bez mrugnięcia okiem wskoczy za nim w ogień… Cóż każdy z nas albo przeżył porażkę lub o niej słyszał od bliskich…ile to było przypadków, kiedy Kobieta zaufała pseudo Mężczyźnie i swoje życie zamieniła w piekło.

Prawdziwy Mężczyzna nie potrafi kłamać i oszukiwać ani swojej Kobiety, ani żadnej bliskiej mu osoby. Najgorsza prawda jest do zniesienia od kłamstwa i mataczenia. Zwykli Faceci to tchórze bez kręgosłupa moralnego, bez zasad i żyjących dla siebie tylko. To osoby, które myślą tylko o swoim położeniu i zaspakajaniu tylko własnych przyjemności. To grupa Panów, którzy jak Glosator kiedyś napisał… z pierwszego rzędu, których widać od razu.

To Panowie wymuskani, narcyzi i tylko szukający poklasku i widowni. Dla nich Kobieta to widz w ich teatrze życia. Musi mu nadskakiwać, pokazywać jak jest w niego wpatrzona i zachwycona swym wybrankiem. Facet nie potrzebuje Kobiety partnerki, od takich stroni, bo musiałby często przyznać się, że nie jest w wielu kwestiach życia idealny, że ma wady i jest tylko człowiekiem.

Mężczyzna wie, że nie ma ludzi perfekcyjnych i nieraz to Kobieta jest tą silniejszą Osobowością. Facet dość szybko po zdobyciu Kobiety pokazuje swoją twarz, to takie odbicie w krzywym zwierciadle… jego prawdziwe. Boi się silnych Kobiet, zdecydowanych i wiedzących co chcą od życia.

To tylko nastroszony paw, który bez swoich piórek (czytaj… czasem pieniędzy, stanowiska i nazwiska) okazuje się takim zwykłym przestraszonym chłopcem… gdzie bez wyżej wymienionych gadżetów nie potrafi normalnie egzystować.  Wydaje mu się, że właśnie przez pieniądze, nazwisko i parę nieistotnych dla prawdziwego Mężczyzny rzeczy nie istnieje i jest niezauważalny dla Kobiet.

My prawdziwe Kobiety nieszukające łatwego życia, tylko Partnera w Mężczyźnie często trafiamy na Facetów przez wielkie F. Co wtedy? Drogie moje Panie jedyna rada to mieć szeroko otwarte oczy i jeśli już taki delikwent nam się trafi… brać nogi za pas i uciekać !!!

Mężczyznę poznajemy nie po tym, jak zaczyna znajomość, ale po tym, jak ją kontynuuje…
Najprawdziwsi i wartościowi stoją w cieniu tych bałwochwalczych Panów. Na pierwszy rzut oka są niewidoczni, ale jeśli szukasz prawdziwego i szczerego nie daj się zwieść pięknym słówkom, wymuskanej buźce i pięknej oprawie towarzyszącej Facetowi… Przypatrz się mu uważniej.

Nie daj podejść i omamić. Przyglądaj mu się i przysłuchuj… sama zobaczysz, że jego Wielkie Słowa nie idą w parze z Czynami. Nie ma spójności pomiędzy tym, co słyszysz i co widzisz. Prawdziwy Mężczyzna nie mówi za wiele, nie deklaruje… Mężczyzna pokazuje i udowadnia. Kiedy go spotkasz, nie będziesz potrzebowała deklaracji słownych, ciągłych zapewnień i słuchania, że jesteś tą wyjątkową Kobietą… poczujesz to.

Kochani, Panowie a teraz zastanówcie się i wyciągnijcie wnioski z tego, jak Was oceniają Kobiety.
Mądry Mężczyzna będzie wiedział co zrobić…
Facet…hmm cóż, nie interesuje mnie, co pomyśli.

Źródło: Życie… Podziękowania dla prawdziwych Mężczyzn… i Glosatora
Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

Internetowy facet czyli catfish w męskim wydaniu

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Sex a erotyka, czyli słowo wstępne od Autora

pbadmin

Kochanie… punkt G nie istnieje !

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!