Portal Beauty

Lifting strun głosowych-czyli odmładzanie i zmiana barwy głosu

Lifting strun glosowych
Czas czytania: 2 minut
Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej czy też medycyny estetycznej nie robią już na nikim wrażenia. Lifting twarzy, odessany brzuch, nowe piersi, większe pośladki to zabiegi, które mają w swojej ofercie prawie wszystkie kliniki chirurgii plastycznej, ale nowy zabieg, czyli zmiana barwy głosu, to nowość, która cieszy się z dnia na dzień coraz większym powodzeniem.

Zmieniamy się nie tylko na zewnątrz, ale również w środku, przykładem jest nasz głos. Młoda osoba ma wysoki i dość barwny głos z wiekiem głos staję się niski i chrapliwy. Struny głosowe tracą jędrność, powoli rozluźniają się, nie stykają. Głos już nie jest tak dźwięczny, jak kiedyś, u mężczyzn następuje, to bardzo wcześnie, bo koło 40 roku życia, kobiety mają więcej szczęścia, bo ich głos zmienia się po menopauzie.

Dlaczego zależy nam na odmłodzeniu głosu?

Ważny jest wygląd, ale również ważny jest głos. Doświadczyli tego amerykańscy biznesmeni, którzy pracowali na swoich stanowiskach wiele lat, z racji swojego zawodu, dużo mówili i co za tym idzie również starzeli się, ich głos tracił swoją atrakcyjność i młodość i, dlatego wielu z nich traciła pracę. Może niektórych z nas to dziwić, że za zniszczony głos zwalnia się pracownika, ale tak jest już prawie na całym świecie.

Atrakcyjny wygląd i ładny głos to podstawa dobrego pracownika, pracodawcy wierzą w moc dobrego wyglądu. Amerykańscy lekarze są pionierami tego zabiegu, obserwując pracowników na wyższych stanowiskach, którzy zgłaszali się do nich z problemem utraty głosu, wymyślili zabieg odmładzający struny głosowe.
W Polsce również pracuje się coraz dłużej na wysokich stanowiskach, pracują osoby nawet po 60 i 70 roku życia, a nawet starsi i, dlatego u nas również przywrócenie młodości głosowi stanie się nie tylko modą, ale również koniecznością.

Czy każda osoba może przejść korektę barwy głosu?

Niestety, nie każda, lekarz na konsultacji informuje pacjenta o ewentualnych chorobach, które nie pozwalają na przeprowadzenie zabiegu. Również leki, które zażywa pacjent, mogą powodować zaburzenia głosowe.

Choroby wykluczające z zabiegu:

– patologia krtani
– rozedma płuc
– choroba refluksowa
– polipy krtani

Nie tylko choroby, czy też zażywane leki powodują problemy z głosem. Osoby nadużywające długie lata alkohol, czy też palące papierosy mają zniszczony i nadwyrężony tembr głosu.

Jak wygląda zabieg korekty barwy głosu?

Zabieg przeprowadza otolaryngolog lub fonochirurg, w czasie zabiegu wykorzystuje się tłuszcz pacjenta, kolagen, ale chyba najczęściej rozpowszechniona jest metoda powiększania strun głosowych własnym tłuszczem.

Jaki jest efekt zabiegu?

Wprowadzony tłuszcz zwiększa objętość strun głosowych, przez co głos pacjenta wzmacnia się i nie jest już słaby i chrapliwy. Tę metodę bardzo cenią mężczyźni, ich głos staję się znowu męski i pozbawiony cech kobiecych.

Czy lifting głosu, to kaprys?

Z medycznego punktu widzenia nie, chociaż poprawa jakości głosu staję się modą, bo atrakcyjny głos jest przepustką w zawodowej karierze, to na pewno warto, chociaż raz na parę lat udać się do otolaryngologa, bo czasami możemy uratować swój głos, ale również życie (nowotwory). Lekarze szukają metod, które w sposób naturalny pozwolą uzyskać efekt zabiegu, tak by, jak w najmniejszym stopniu ingerować w ciało pacjenta.

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Treści z naszego portalu są jedynie wskazówkami dla pacjentów i mają za zadanie polepszenie kontaktu z lekarzem. Nie są to treści edukacyjne. Administratorzy portalu nie ponoszą żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych na naszych stronach. Wszelkie treści umieszczane na niniejszej stronie internetowej chronione są prawem autorskim.

Powiązane artykuły

BOHOBOCO w wiosennej kampanii zaciera granice wieku 81-letnią modelką Heleną Norowicz

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Uderzenia gorąca w menopauzie

Redaktor Naczelna Anna Jaskiewicz

Dziecinnie prosta dieta czyli jak odchudzają się w Hoolywood

Redaktor Barbara Szuszkiewicz

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!